Кожна людина має право на висловлювання власної думки, ніхто не має права засудити її за ті, чи інші думки, навіть якщо вона каже щось не вірно.
понеділок, грудня 13, 2021
Людина про яку фактично ніхто ніколи не згадує
Людина про яку фактично ніхто ніколи не згадує. Совкодрочери, бо його постать не вписується в іконописний образ Леоніда Бикова, середньостатистичні українці ж відкинули Бикова батька як совкове минуле і теж поховали. На жаль.
Із заповіту Леоніда Бикова: «Найголовніше. Моя біль, моя совість, моя вина - Лесь. Допоможіть йому повірити в людей. На нього навалилося стільки, що вистачило б цього горя на цілий народ ... Це моя вина, що я відбивав його від «свого хліба».
Олесь не був простим хлопцем. Він був складним. Однак те, що сталося з ним, перебор навіть для складної людини. Він мріяв служити в десантних військах. Батько підтримав сина. Та незабаром побитий Олесь Биков прямо з військової частини потрапив у психіатричну клініку. Його тримали під замком, а потім комісували зі страшним діагнозом – шизофренія. Це був вирок – в радянському союзі зняти цей діагноз було не можливо. «Система» не помилялася. Саме на це й розраховували військові в яких стався конфлікт з Леонідом Биковим.
Якщо коротко, то керівництво частини дізнавшись хто в них служить, забажало зустрічі з «славним льотчіком». Биков привіз картину, однак бухать з командуванням відмовився.
В результаті почалася травля Олеся. Під час однієї з «бесід» один з офіцерів сказав, що «всі режисери багатії, а їхні дружини в і повії». Далі бійка, дзвінок куди треба і все. Роботу з довідкою про шизофренію знайти було неможливо.
Батько намагався допомогти, однак попри обіцянки і навіть звернення до Щербицького, нічого не вдалося.
Коли Леонід загинув, Лесь залишився зовсім беззахисним. Невеличкі неофіційні підробітки і навіть тимчасова робота на півночі на сейнері, не могли прогодувати сім’ю: система чітко реагувала на довідку.
Лесь робить кілька спроб втекти з совка. Спочатку на півночі, однак невдало.
"Потім був потяг до Львова, стоп-кран, 30 метрів до дроту, крижана вода Тиси і стовпчик угорського кордону. Мадярський табір для біженців, рішення про депортацію в Союз і знову крижана вода – але тепер уже на австрійському кордоні... Коли мене запитали, чи знаю я початкову англійську, відповів: "Не знаю нічого "початкового". Тільки "божевільні", тюрми і спецприймальники...» пише Лесь вже в еміграції в Канаді, звідки його також як «дурачка» хотів повернути назад совок.
Лише в еміграції страшний діагноз нарешті зняли. Пізніше до Канади переїхала і дружина з дітьми.
Отак «Ати-бати...» вийшли. Тож коли побачите пост з фоткою Бикова і підписом «яку страну просралі...» тицьніть їм цей текст.
ПС. За 4 місяці до загибелі Бикову виповнилося 50 років, але він навідріз відмовився святкувати ювілей у Союзі кінематографістів і на студії ім. Довженка. Сказав, йому не потрібна генеральна репетиція власного похорону, і поїхав із Києва. А наступного дня отримав листівку в похоронній рамці з побажанням довгих років життя.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар