Олексій Голобуцький
Тобто, демократи результативно активізували свою кампанію, ґрунтовану на реальних досягненнях за всю каденцію Байдена. Але ще явно недостатньо, судячи з опитувань.
США: трохи реальних цифр. За березень 2024 додалось 300 000 робочих місць (експерти очікували 200 тис). За січень і лютий додалось 22 000.
В цілому додалось на 3 мільйони більше робочих місць, ніж Congressional Budget Office передбачав в прогнозі до пандемії (тобто, робочих місць забезпечено більше очікуваного навіть попри руйнівний чинник пандемії - адміністрація ту впоралась неймовірно ефективно понад всі очікування).Безробіття все 26 місяців поспіль тримається нижче від 4% (за березень впало з 3,9% до 3,8%). Це найдовший період з 1960-х.
Оплата праці зросла за березень на 0,3%, за рік на 4,1% і зростання лишається вищим від інфляційних очікувань.
Але. Песимізм респондентів щодо майбутнього зростає. А індекс споживчої впевненості - якраз ні.
--
Тобто, об'єктивно соціально-економічні умови в державі за Байдена покращились і покращуються. Але в суб'єктивному сприйнятті значної частки виборців ситуація, навпаки, погіршується.
Це не факти - це відчуття в американців такі ("все стало краще - але подобається мені все менше"). Ймовірно, формовані і підтримувані кимось (можливо, ззовні -інформаційна і ідеологічна захищеність США дуже низька, світ це давно констатує).
Як бачимо, в сучасному світі постійного інформаційного тиску на кожного громадянина навіть реальна ситуація, яку можна оцінити за фактами власного життя, не так щоб значуще впливала на узагальнене уявлення про цю ж ситуацію. Вона хороша (чи як мінімум "непогана"), але все ще багатьма сприймається як "погана".
Отже, якщо демократам вдасться успішніше донести до виборців цілком реальні результати роботи Байдена і його адміністрації, є підстави очікувати зміцнення зафіксованої тенденції - ймовірно, рейтинг Байдена ближче до виборів ще зростатиме.
Немає коментарів:
Дописати коментар