пʼятниця, жовтня 03, 2014

Как донецкие беженцы искали российский рай.И что с этого получилось.


Місць немає? Що шукають біженці з Донбасу на Камчатці 

Місць немає? Що шукають біженці з Донбасу на Камчатці

«Вони знехтували законами гостинності! Максимальний репост про поведінку українських біженців на Камчатці» — такими фразами рясніли соціальні мережі минулого тижня.

Мова – про скандальну витівку жінки, яка з'явилася в центрі Петропавловська в одязі кольорів українського прапора і з плакатом в руках, на якому були написані образливі слова на адресу президента Росії. Ласі на сарафанне радіо камчатці тут же стали нагадувати: мовляв, ми вас прийняли, годуємо, а у відповідь – така «подяка». Біженці, у свою чергу, кажуть, що до цієї провокації жодного відношення не мають, і ... заявляють про свої наміри покинути півострів.
Яблука і картопля
... Пункт тимчасового розміщення на Командорській, 3. На початку вересня тут в свіжевідремонтованих кімнатах зустрічали людей, які тікали від війни. Ті із сльозами на очах дякували камчатцям за гостинність. Через місяць оптимізму стало менше.

– Коли в Криму нас зазивали на Камчатку, обіцяли виплатити підйомні   у розмірі 80 тисяч рублів на
основного члена сім'ї та по 40 тисяч на інших. Нам виплатили місяць тому по 5 тисяч і сказали, що решту грошей не закладено в бюджет і можна їх не чекати, – розповідає Олександр із Донецької області.

– Ми розуміємо, нам ніхто нічого не зобов'язаний, але навіщо було обманювати? Адже летіли а очі в пошуках кращого життя, а виходить, що навіть яблук дітям купити не можемо, ми й уявити не могли таких цін». «А працювати не пробували, щоб діти яблука їли?» – запитує хтось із камчатської «зали». «Пробували, – відповідають біженці. – На цей час із нас працюють близько третини, причому більшість працевлаштовані неофіційно, їздять на шабашку – збирають картоплю, колють дрова, підробляють вантажниками. Але вони не харчуються гуманітарної їжею – не встигають, а замінити обід на грошову виплату неможна, хоча і обіцяли ».
– Що заважає вам влаштуватися на роботу офіційно?

– Зарплата за працю двірника і за працю вчителя майже однакова – максимум 15 тисяч рублів. Так, ми знаємо, що і на ці гроші люди живуть на Камчатці, але зрозумійте, що у нас немає будинку, а ціни на зйомні квартири просто захмарні.  А тут ще приїжджали чиновники і акуратно так натякали: ті, хто влаштувався на роботу, маютьпочинати шукати собі житло, бо набрано ще одну партію біженців на Камчатку. А як винаймати квартиру за 18 тисяч, якщо зарплата всього 15 мінус податок 30%, тому що ми є нерезидентами РФ ?! Нам обіцяли, що педагогам і медикам буде виділятися окреме житло. Я влаштовувалася в декілька шкіл, і максимум, що мені пропонували, – 0,75 ставки, зарплата за неї трохи більше десяти тисяч рублів. П'ять потрібно віддати на медкомісію, цих грошей у мене немає, буду збиратися у Владивосток, все-таки місто – майже мільйонник, зима не 9 місяців, та й ціни на продукти не так кусаються. Може, хоч там пощастить, – ділиться планами Альона з Донецька.

Холостяк, на вихід?

... Повертатися в Україну ніхто з них поки не планує – там як і раніше неспокійно, багато хто сподівається лише на те, що пройде відбір і потрапить в федеральну програму з переселення. Це – найшвидший шлях легалізуватися на території РФ. Але, як їм кажуть, в програму потрапляють люди освічені, з рідкісною спеціальністю і міцною сім'єю... Холостяки з південного сходу України вже зараз морально готуються до того, що менше, ніж через рік їх ввічливо, але наполегливо попросять залишити не тільки Камчатку, а й Росію.
 
камчатка пвс